MACváltó
Teszteltük: Apple Powermac G4 Cube II.rész
A kocka el van vetve...
Múlt havi számunkban számos technikai részletet bemutattunk már az Apple új csodájáról, a G4 Cube számítógéprôl. Akkor ott hagytuk abba, hogy bôvítési lehetôségeink választéka szûkös, de ez következik a dizájnból. Mint az az alanti fotón látható, ha nagyon akarták volna, még úgy is megtervezhették volna - ki tudja, mit hoz a következô verzió...-, hogy vagy egy plusz meghajtót belerakhassunk, vagy legyen legalább egy darab PCI bôvítôhelyünk a gépben. Mint a DVD meghajtó és a hûtôborda közötti üres hely mutatja, erre lenne is lehetôség... Ezzel együtt természetesen nem ez a fô elvárás egy olyan számítógéppel szemben, amelyik - nyugodtan mondhatjuk - a státusz szimbólum kategóriába tartozik. A G4 Cube ugyanis a formai megvalósításból eredô korlátaival együtt is státusz szimbólumnak tekinthetô.
Ilyen gépet venni valahol érzelmi kérdés is. Ha csak a teljesítményét nézzük, akkor is vonzó darab, hiszen a G4-es processzornak köszönhetôen például a Phtoshop is szinte röpülve hajtja végre a feladatokat. Aki "kockázik", az e tudás mellett a dízájn, a mûszaki tartalom, az egyediség és az egyéniség miatt is teszi, s nem az ár lesz a döntô - és nem is a bôvíthetôség. Akárhogyan is fogadja majd a fogyasztói piac e számítógépet, az Apple mindenképpen emlékezeteset, maradandó értékût alkotott vele.
A G4 Cube egy olyan termék, amelynek vevôi nem az ár alapján fogják meghozni vásárlási döntésüket.
Színes kijelzôs Visorok
Visor Prism és Visor Platinum néven új elektronikus titkárokat mutatott be nemrégiben a Handspring Inc. A Visor Prism a cég elsô színes kijelzôs tenyérszámítógépe, amely 16-bites színmélységgel, több mint 65 ezer szín megjelenítésével segíti elô a színes fényképek, térképek, játékok és egyéb alkalmazások minél élvezetesebb használatát. A Visor Platinum a fejlesztô szerint napjaink leggyorsabb Palm OS-alapú tenyérszámítógépe, amely legalább 50 százalékkal veri a Visor Deluxe-t és közel kétszer sebesebb, mint a többi Palm OS-készülék többsége. Mind a Visor Prism, mind a Platinum rendelkezik Springboard bôvítôcsatlakozóval.
Független Springboard-fejlesztôk bejelentették új, a színes kijelzôt aktívan támogató, azt kihasználó termékeiket, mint például egy új GPS-modult a GeoDiscoverytôl, MP3-lejátszót a Good Technology mûhelyébôl vagy egy új, színes játékgyûjtemény-modult a Pocket Expresstôl. Mindkét új Visor 8MB memóriával és olyan alapvetô funkciókkal rendelkezik, mint például az USB támogatás, beépített programok, a Mac OS-kompatibilitás.
(bj)